Dečić – Rudar 2:1 (0:0)

Stadion: „Tuško polje”. Gledalaca: 800. Sudija: Milovan Milačić

(Podgorica) - 2. Pomoćnici: Nikola Razić (Podgorica) - 2 i Dejan Pajović

(Podgorica) - 2. Strijelci: Kuč u 52. i Krstović u 88. za Dečić, a Zečević u

90+4. minutu za Rudar. Žuti kartoni: Tuzović, Pepić, Đuranović (Dečić),

Lakićević (Rudar).

DEČIĆ Mijatović , Tuzović , (od 55. Dzamali ) , Kami , Prebiračević , Nestorović , Božanović , Toskić , Pepić  , (od 90. Anđušić –) , Kuč  (od 69. Krstović ) ,Đuranović  , Vujačić

RUDAR Radanović , Reljić ,  Radišić , Živković , Lakićević , Janković , Jamamoto  (od 84. Golubović –) , Nišikava , (od 46. Brnović ) Sopo , Kovačević  (od 64. Vuković –)  ,Zečević

Dečić i dalje živi evropski san. Ekipa iz Tuzi savladala je juče Rudar sa 2:1, upisala još jednu pobjedu i ostala na trećem mjestu, sa samo dva boda manje od Mladosti. Izabranici Edisa Mulalića bili su bolji u drugom poluvremenu, postigli su dva lijepa pogotka .

– Prvi dio meča bio je više borben nego kvalitetan, ali smo u nastavku odigrali dobro, znali šta hoćemo i na kraju stigli do trijumfa – rekao je

nakon meča trener Dečića Edis Mulalić.

A prvi dio meča bio je ispod nivoa. Istina, borbenosti nije falilo, ali je bilo malo dobrog fudbala i malo prilika. Pljevljaci su zaprijetili u 8.

minutu – Kovačević je prošao po desnoj strani, ubacio loptu za Zečevića, ali je Kami uspio da interveniše ispred same gol-linije. Tridesetak sekundi kasnije Branislav Janković je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je Mijatović bio na mjestu. Domaći su mogli nešto više da urade u 30. minutu.

Vule Vujačić je bio u prodoru, izborio se za šut, ali je odbrana Pljevljaka uspjela da ga izblokira. Nastavak meča donio je bolju igru i golove, a u 52. minutu Dečić je poveo. Rijad Pepić je dao idealan pas za Edvina Kuča, koji je primio loptu, a onda je sa četrnaest-petnaest metara poslao pod prečku. Gol za 1:0 i erupciju oduešvljenja na tribinama „Tuškog polja”. Tuzani su u 65. minutu mogli da dupliraju prednost, Đuranović je nakon kornera šutirao, ali je Lakićević

loptu skrenuo u korner. Šansu utakmice Pljevljaci su imali u 74. minutu. Pogriješila je odbrana Dečića, lopte se dokopao Vuković i šutirao.

Međutim, Mijatović je odbranio. U samom finišu domaći su postigli drugi pogodak. Vujačić je sa lijeve strane ubacio loptu za „rezervistu” Koču

Krstovića, kiji je manirom rasnog strijelca pogodio za 2:0. Pljevljaci su u nadoknadi vremena uspjeli da smanje. Vuković je pogodio stativu, na odbijenu loptu natrčao je Zečević i poslao je mrežu.

– Iako smo primili dva gola, mislim da nismo zaslužili poraz. Imali smo nekoliko prilika iz kojih smo mogli da postignemo golove, ali šta je

tu je. Nastavljamo dalje, već u narednom kolu čeka nas meč protiv Budućnosti – rekao je Milan Lešnjak, kormilar Rudara.