apr 16, 2017

Buducnost bolja od Rudara

Rudar ispustio dva gola prednosti.

Budućnost – Rudar 3:2 (0:2)

Stadion pod Goricom. Gledalaca: oko 700. Sudija: Miloš Novović (Podgorica) – 0,5. Pomoćnici: Jovica Tatar (Podgorica) – 1, Nikola Vujović (Bar) – 0,5. Strijelci: Vujović u 49. i 54. iz jedanaesterca i Đalović u 55. za Budućnost, a Melunović u 7. i 17. minutu za Rudar. Žuti kartoni: Dragojević, Đalović, Janketić, Banović (Budućnost), Melunović, Radišić, Živković (Rudar).

BUDUĆNOST: Dragojević , Raspopović , Simović , Vukčević , Mirković 0, Marković  (od 66. Pejaković –), Raičković  (od 84. Banović –), Vušurović , Vujović , Nikač (od 76. Janketić –), Đalović

RUDAR: Radanović , Živković , Alić , Radišić , Reljić , Janković , Golubović , Vuković  (od 67. Tomašević –), Božović , Melunović , Zečević

Došao je kraj crnoj seriji Budućnosti. Lider Prve Telekom crnogorske lige je na poluvremenu gubio 0:2 od Rudara, najvatreniji fanovi „varvari” su tražili ostavku šefa stručnog štaba Miodraga Vukotića, čiji su izabranici ipak uspjeli da za 16 minuta postignu tri gola i ubilježe prvu pobjedu nakon šest utakmica.
– Sada se lakše diše. Osjećali smo veliki psihološki pritisak zbog loše serije. Imali smo izglednu šansu na početku meča, nismo poentirali i onda se desilo nešto što ne smije da se desi. Iz dva poteza smo primili dva gola. Fudbaleri su bili u šoku, a kada smo u 45. minutu promašili jedanaesterac sigurno su svi na stadionu pomislili da je to kraj. Rekao sam u svlačionici igračima da probamo da se vratimo u igru, da kada je Rudar postigao dva gola da možemo mi uraditi isto. Momci su nakon odmora izginuli na terenu, ostavili i poslednji atom snage, pokazali su da imaju kvalitet i karakter i čestitam im na tome – rekao je Vukotić, uz nadu da će na sledećem meču sa Petrovcem moći da računa makar na jednog od šest povrijeđenih igrača.
Njegovi izabranici su na jučerašnjem meču prvi zaprijetili, tačnije Darko Nikač i Milan Vušurović, ali je na drugoj strani visoko postavljena odbrana bila kao Meka za hitre ofanzivce Pljevljaka, pa je već u sedmom minutu viđen je mat iz dva poteza u režiji Draška Božovića i Alena Melunovića. Božović je poslao teledirigovanu loptu sa svoje polovine, a Melunović je šmekerski poslao kroz noge Milošu Dragojeviću za 0:1. Desetak minuta kasnije Ermin Alić je „opalio” takođe sa polovine terena ispod sjeverne tribine, a Melunović po istom receptu udvostručio prednost svog tima. Grogirani „plavi” su i pored dvostrukog „hladnog tuša” uspijevali da namuče poroznu odbranu Rudara. Radomir Đalović je u 20. minutu glavom tukao preko prečke, a Goran Vujović desetak minuta kasnije lukavo pokušao da iznenadi, sa desne strane, Miloša Radanovića. Iskusni čuvar mreže je loptu odbio preko gola. Prvi sporni detalj na utakmici desio se u samom finišu prvog poluvremena. Iako se u prvi mah učinilo da je bek gostiju Radule Živković loptu ramenom vratio svom golmanu, sudija Miloš Novović je nakon par sekundi premišljanja pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Đalović, ciljao donji desni ugao, ali je ga je Radanović „pročitao”.

Domaći su na pauzi između dva perioda igre uspjeli da konsoliduju redove, u čemu su im pomogli i Pljevljaci defanzivnom taktikom i greškama, pa je u četvrtom minutu nastavka Milan Vušurović prošao po desnoj strani, uposlio Vujovića, ovaj driblao i golmana i probudio „Varvare” – 1:2. Nepunih pet minuta kasnije defanzivci Rudara su se dugo primišljali ko će da otkloni opasnost nakon jedne visoke lopte, na kraju je „kocka pala” na Mirka Radišića, ispred koga se ubacio Vujović.

Štoper Pljevljka je izbacio loptu ali je takođe došlo do kontakta sa najboljim napadačem lige, koji je po mišljenju arbitra Novovića bio dovoljan za novi jedanaesterac. Vujović je preuzeo odgovornost i pogodio donji lijevi ugao za izjednačenje, iako je Radanović ponovo bio na lopti i umalo nije potvrdio nepisano fudbalsko pravilo da igrač nad kojim je napravljen penal ne smije da ga izvede

. Samo minut kasnije potpuni preokret. Indisponirana odbrana gostiju je nakon jedne druge lopte dala previše prostora Đaloviću koji je to rutinski kaznio. Iskusni napadač se previše zanio proslavljajući gol i dobio je žuti karton zbog kojeg će preskočiti gostovanje u Petrovcu. Mogli su Pljevljaci u 72. i 74. minutu doći do važnog boda u borbi za opstanak, međutim u prvoj situaciji rezervista Željko Tomašević je brzopleto reagovao i nije kaznio istčavanje Dragojevića u prazno, dok je 60 sekundi kasnije Melunović ušao po lijevoj strani u srce šesnaesterca, poslužio na pet metara od gola Miloša Zečevića, čiji pokušaj je u korner odbio čuvar mrže „plavih”.

– Meč je bio borben, sa dva različita poluvremena. U prvom smo iz disciplinovane igre stigli do dva gola, dok su nastavku moji igrači donosili neke čudne odluke u situaciji jedan na jedan. To je nešto što su trebali da nauče mnogo ranije, prije seniorskih dana. Olako smo primili tri gola. Imali smo kasnije šansu preko mladog Zečevića da stignemo makar do remija, ali iako smo došli da iznenadimo Budućnost, nismo u tome uspjeli. Ostaje nam da protiv Lovćena jurimo možda poslednji voz za opstanak. Ukoliko motivacija bude kao u prvih 45 minuta duela sa Podgoričanima neće biti problema – rekao je trener Rudara Milan Lešnjak, nezadovoljan jer njegovi izabranici iz meča u meč ponavljaju iste greške i na isti način gube bodove.