maj 14, 2017

Loše izdanje Rudara u Petrovcu

Petrovac – Rudar 3:1 (1:1)

Stadion Pod Malim brdom. Gledalaca: oko 300. Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica). Pomoćnici: Veselin Radunović (Nikšić), Nikola Razić (Podgorica). Strijelci: Burzanović u 44. Boričić u 46. i Korničuk u 90.+4 minutu za Petrovac, Janković u 36. za Rudar. Žuti kartoni: Vujović, Ragipović, Vučinić (Petrovac), Sopo, Lakićević (Rudar).

PETROVAC: Radulović , Savović , Vujović, Ragipović, Pepić (od 87. Košuta), Kacić, Mikijelj, Tomković, Vučinić, Boričić (od 62. Čolić), Burzanović (od 72. Korničuk).

RUDAR: Radanović, Alić, Sopo (od 75. Nišikava), Božović, Vuković, Lakićević, Radišić, Brnović, Živković (od 85. Kalić), Zečević (od 56. Golubović), Janković .

Rudar je uspio da povede protiv Petrovca, ali to kao da je imalo kontraefekat i nedopustivim greškama olakšali posao domaćinu, koji je odigrao najbolju utakmicu ove sezone i došao do važnih bodova. Gosti su bolje otvorili utakmicu preko Draška Božovića, ali je Mileta Radulović bio na mjestu. Dva minuta kasnije Benjamin Kacić nije iskoristio ukazanu šansu, a dobro je intervenisao Miloš Radanović i loptu izbacio u korner. Ponovo su gosti zaprijetili, u 19. minutu, Slobodan Lakićević je ubacio loptu, glavom je šutirao Božović, ali se Radulović nije dao iznenaditi. Napadač domaćih Jovan Vučinić u 21. minutu iz izgledne prilike loptu je poslao preko prečke. U jeku nešto bolje igre „nebeskoplavih“ gosti ipak dolaze do prednosti u 36. minutu preko Branislava Jankovića, koji je iskoristio ubacivanje Marka Vukovića, i sa deset metara pogodio mrežu domaćih. U samom finišu prvog poluvremena domaći su izveli lijepu akciju po lijevoj strani, Vučinić je pogodio Burzanovića, a ovaj savladao Radanovića za izjednačenje 1:1.

U drugom poluvremenu domaći su već samo što se krenulu sa centra pogodili mrežu Radanovića, a strijelac je bio Balša Boričić, koji je sa 12-13 metara iskosa sa desne strane matirao Radanovića. U nastavku, domaći su mudro čuvali prednost, u čemu im je pomogao pad u igri igrača Rudara. U 80. minutu rezervista Aleksandar Čolić dobro je pogodio takođe rezervistu Anatolija Korničuka, ali je ovaj slabo šutirao. No, isti igrač je u poslednjem minutu sudijske nadoknade, 90.+4, riješio pitanje pobjednika, postavivši konačan rezultat 3:1.