jun 05, 2017

Rudar rutinski do opstanka

BARAŽ ZA PRVU LIGU

Rudar-Otrant Olimpik 3:0 (1:0)

Stadion Gradski. Gledalaca oko 2.500. Sudija Miloš Novović (Podgorica) 2. Pomoćnici: Nikola Razić (Podgorica) 2 i Miodrag Brajović (Podgorica) 2. Strijelci. Božović u 33. i Melunović u 53. i 67. minutu. Žuti kartoni: Golubović (Rudar), Ramović, Muharemović i Divanović (Otrant Olimpik).

Crveni karton Golubović (Rudar) u 90. minutu.

RUDAR: Radanović -, Sopo 2, Božović 2,5 (od 86. Brnović-), Vuković 2,5, Melunović 2,5, Lakućević 2, Radišić 2, Golubović 2, Živković 2, Zečević 2 (od 62. Reljić-), Janković 2 (od 75. Tomašević-).

OTRANT OLIMPIK: Mećikućić 2, Ramović 1, Redžović 0,5, Alibegu 0,5 (od 71. Tivari-), Muaremović 0,5. Rudović 1,5, Kodama 0,5 (od 46. Matunović 0,5), Tačibana 1, Vujović 1 (od 63. Kurti-), Divanović 1, Mizokami 1.

Igrač utakmice Draško Božoviž (Rudar) 2,5.

Rudar je kada je bilo najpotrebnije, reklo bi se rutinski, došao do pobjede kojom je izborio opstanak u društvu najboljih. Dominirali su Pljevljaci od početka do kraja i gostima, osim prilikom izvođenja prekida, nisu dozvolili da uđu u šesnaesterac. Otrant nije uspio da u Pljevljima da pokaže navijačima Rudara neko zavidno fudbalsko umjeće, ali navijači ovog tima jesu domaćoj pozorišnoj, razmaženoj publici kako se navija i kao se korektno i glasno bodri svoj tim, pa i kada gubi sa 3:0.

Od samog početka Rudar je dominirao, ali prvu ozbiljniju priliku Rudar je imao tek u 27. minutu kada sa pet metara nije bio precizan Alen Melunović. Tek kada su počeli da igraju preko bokova počeli su da stavraju ozbiljnije prilike u ubrzo su uspjeli da anuliraju minus od jednog gola iz Ulcinja. U 33. minutu sa desne strane centrirao je Marko Vuković, a najbolji pojedinac utakmice Draško Božović, školski, glavom sa desetak metara je savladao Arbena Mećikukića.

U poslednjim minutima poluvremena prilike su imali Melunović i Branislav Janković, ali mreža gostiju se nije tresla.

U nastavku utakmice Rudar je presingom na centru ograničio zonu igre na gostujućoj polovini i ponovo preko krila došao do gola. Igra se 57. minut kada je Vuković iz trka centrirao sa desne strane Božović majstorski uposlio Melunovića, koji je namjestio nišanske sprave i duplirao vođstvo domaćih. Pošto su imali rezultat koji im garatuje opstanak kao da su končice popustile, pa su se pojačavali napadi Pljevljaka, ređale su se šanse pred golom Otranta, ali Radule Živković, Janković i Božović nisu bili precizni i vrlo povoljnih prilika.

Tačku na utakmicu stavio je Melunović pslije asistencije Božovića u 67. minutu. Od tada stekao se utisak da su gosti jedva čekali da se utakmica okonča.

–Istina je nismo pokazali ono što smo željeli, ali moram da kažem da zbog žutih kartona nismo mogli da računamo na kapitena Senikovića i Đinovića što je dosta uticalo na našu igru. Ipak ove sezone uradili smo mnogo, pobjedili Rudar u prvoj utakmici baraža i za dvije godine prešli put od treće do praga Prve lige, kazao je pomoćni trener Otranta Filip Jovićević.

Možda i poslednju utakmicu u Rudaru odigrao je Branislav Janković koji je ostavio srce na terenu.

– Moram da kažem da smo se pribojavali ove utakmice nakon poraza u Ulcinju i ušli sa željom da damo sve od sebe kako bi se izvukli. Oni nam nisu prišli golu i mislim da smo na kraju zasluženo došli do cilja. Istina je da nismo srljali već čekali jer smo znali da smo spremniji i kvalitetniji od njih, ali na žalost morali smo na ovaj način da se borimo za prvoligaški život. kazao je Janković.